Finansowanie ciekawego pomysłu na biznes

W warunkach proponowanych obecnie przez Anioły Biznesu, wystarczy mieć dobry pomysł na interes. Oczywiście, na dłuższą metę nie wystarczy on, aby ten interes rozkręcić, ale jest to dobry początek i sposób na biznes. Na finansowaniu ciekawego pomysłu na biznes zawsze korzystają dwie strony: pomysłodawca i inwestor.

Pomysł na interes

Anioły Biznesu wspierają osoby, które mają pomysł na innowacyjny biznes lub już gotowy biznes plan, a nie stać ich na uruchomienie działalności, czyli na tzw. startup. Teoretycznie takim osobom przysługują dotacje dla bezrobotnych, ale w praktyce nie każdemu zostaną przyznane. Droga do ich uzyskania jest długa i skomplikowana. Kolejnym problemem związanymi z dotacjami dla bezrobotnych są przyznawane kwoty. Bywają one na tyle niskie, że nie zawsze wystarczy ich na założenie interesu. Większą sumę mogą zapewnić nam fundusze unijne. Ale i tu nie mamy pewności, że dofinansowanie otrzymamy. Konkurencja jest ogromna, a ilość miejsc bardzo ograniczona.

Poza tymi sposobami, niewiele jest organizacji, które wspierają finansowo pomysł we wczesnych fazach rozwoju, czy też sam pomysł. Znalezienie inwestora, by otworzyć własny biznes jest bardzo trudne, ale wielu właścicieli dobrych pomysłów na biznes podejmuje się tego wyzwania na własną rękę. Na forach biznesowych pojawia się coraz więcej haseł pt. szukam inwestora. Najczęściej jednak działania te kończą się niepowodzeniem. W takich przypadkach Anioły Biznesu mogą być jedynym rozwiązaniem.

Powołaj innowacyjny biznes do życia

By wprowadzić pomysł w życie wystarczy zarejestrować swoje dane oraz zarys pomysłu na stronie internetowej Aniołów Biznesu. Sieć Aniołów Biznesu organizuje liczne szkolenia dla przyszłych przedsiębiorców, na których mogą dowiedzieć się jak napisać biznesplan, by przekonać inwestora do swojego pomysłu.